Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
left right

Životopis Richard Rybníček

> Slovakia > Politici > Richard Rybníček
Richard Rybníček Richard Rybníček
Richard Rybníček
Slovenský politik, súčasný primátor mesta Trenčína. | A Slovak politician. The Mayor of Trenčín since 2010.
email

POPIS KANDIDÁTA: 

Richard Rybníček Životopis

SLK:

 

Mgr. Richard Rybníček (* 7. november 1969, Trenčín) je primátor Trenčína, slovenský novinár, bývalý riaditeľ TV JOJ a STV. V roku 2010 kandidoval ako nezávislý na post primátora mesta Trenčín. Voľby vyhral s náskokom vyše 12 000 hlasov a so ziskom vyše 70% hlasov sa ujal 21. decembra 2010 primátorskej funkcie.

 

Richard Rybníček maturoval na strednej ekonomickej škole a vyštudoval televíznu žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Hral na bicie nástroje v kapele Bez ladu a skladu. Pracoval ako vnútropolitický spravodajca ČSTK (neskôr ČTK), denníka SME a agentúry SITA. V roku 1994 absolvoval odbornú stáž v Nemeckom spolkovom sneme v Bonne. V roku 1995 pôsobil ako hovorca primátora Bratislavy. V rokoch 1996–1997 študoval ako štipendista Nadácie Konrada Adenauera politické vedy na Univerzite Friedricha Wilhelma v Bonne. Predtým ako pripravil štart televízie JOJ, bol výkonným riaditeľom Inštitútu pre verejné otázky. Richard Rybníček je tiež spolumajiteľom multimediálnej internetovej televízie Metoo.sk a portálu pozdravdoneba.sk V januári 2003 ho parlament zvolil za ústredného a neskôr generálneho riaditeľa Slovenskej televízie. 10. júla 2006 sa polroka pred koncom svojho štvorročného funkčného obdobia vzdal funkcie, dôvodom podľa neho bola ponuka od spoločnosti Febio TV, ale aj to, že splnil všetko, čo si zaumienil vykonať. Je slobodný.

 

zdroj

19.7.2011

updated: 2013-09-03

icon Richard Rybníček
icon Richard Rybníček

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek. Pokud obsahuje tento text chybu, nesprávné informace, chcete tento profil opravit nebo dokonce máte zájem jej administrovat, prosíme kontaktujte nás..

 
load menu