Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
SMER – sociálna demokracia

Vláde dáme šancu na reparát

SMER – sociálna demokracia 48%

button ElectionsMeter.com

Eurostat oznámil, že Slovensko malo v januári tohto roku najvyššiu mieru zdražovania v porovnaní s decembrom. A to v celej Európskej únii. Už len tento fakt je zarážajúci a vystavuje vláde Ivety Radičovej nelichotivé vysvedčenie.

Zarážajúce však je, že Slovenská republika mala najvyššie zdražovanie v čase, keď pätnástim krajinám únie ceny klesali a dokonca celá Európska únia v priemere znižovala ceny. Ako máme potom akceptovať tisíckrát opakovaný argument pravicovej vlády, podľa ktorého ceny stúpajú na Slovensku rekordne len kvôli vysokým cenám ropy a potravín na svetových trhoch? Ak by tento argument platil, prečo v iných krajinách únie a v priemere v celej Európskej únii ceny klesajú? Je zrejmé, že za rekordný rast cien v januári 2011 je dominantne zodpovedný nezmyselný tzv. konsolidačný balík pravicovej vlády. Zvyšovanie daní a cien energií nemohlo mať iný efekt a včas sme naň upozorňovali.
Keď si však niekto myslí, že má patent na rozum, musí niesť za svoje činy aj plnú zodpovednosť. Vo svetle zdražovania sa ukazuje v plnej nahote neschopnosť tejto vlády. Ukázala sa aj vtedy, keď ako reakciu na zdražovanie ponúkla Iveta Radičová rozdávanie múk. a cestovín určených na katastrofické situácie.

...

 

Zdroj: hnonline.sk


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Strany > SMER – sociálna demokracia
 
load menu