Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Sloboda a Solidarita

SaS zrejme trvalý euroval v parlamente nepodporí

Sloboda a Solidarita 20%

button ElectionsMeter.com

Predseda Národnej rady SR a šéf strany Sloboda a solidarita Richard Sulík pripustil, že SaS Euroval 2 v parlamente nepodporí.

"Nie je isté, že budeme hlasovať za," vyhlásil v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu Sulík. V prípade, že by euroval neprešiel, Slovensku by hrozili medzinárodné dôsledky. Podľa Sulíka by však vláda ušetrila šesť miliárd eur z vreciek daňových poplatníkov.

"Šesťsto miliónov ide v hotovosti a ďalšie peniaze musíme dať na zárukách, keď dôjde ku krachu krajín. Daňoví poplatníci sa budú musieť na túto sumu zložiť," hovorí Sulík s tým, že v prepočte na jedného Slováka by to bolo tisíc eur, vrátane dôchodcov a dojčiat.

SaS súhlasila s Eurovalom 1, ktorý vznikal ako dočasné opatrenie vo forme záruky. Trvalý mechanizmus Euroval 2 však kritizuje, pr. tože nechce ratovať krajiny, ktoré hospodária nezodpovedne a s vedomím, že ich má stále kto zachrániť.

...

Zdroj:aktualne.sk


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Strany > Sloboda a Solidarita
 
load menu