Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Richard Sulík

Sulík: Slovensko má sovietsky systém prokuratúry

Richard Sulík 26%

button ElectionsMeter.com

Koalično-opozičné hádky o novom generálnom prokurátorovi opäť ožívajú. Aj to je dôkazom toho, že sa blíži termín, kedy by sa mali poslanci k tejto otázke opätovne vrátiť. Kompromisný kandidát, či aspoň dohoda na spôsobe jeho voľby sa pritom stále nečrtá.

Ako totiž povedal predseda parlamentu a SaS Richard Sulík v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy, jedno stretnutie zástupcov naprieč politickým spektrom už bolo, ale zmenu názorov zúčastnených to neprinieslo.

"Nevidím priestor na dohodu. Opozícia má totiž iné predstavy o generálnom prokurátorovi než koalícia," skonštatoval Sulík.

Zmena nielen osoby, ale aj celkového fungovania tohto orgánu, sa podľa lídra liberálov musia prijať aj preto, že vsúčasnosti má Slovensko stále sovietsky systém prokuratúry, ktorý jej dáva príliš veľké právomoci.

...

Zdroj: aktual ne.sk


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Richard Sulík
 
load menu