Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Lucia Žitňanská

Žitňanská odporúča oslobodiť od poplatkov len výnimočne

Lucia Žitňanská 39%

button ElectionsMeter.com

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská odporúča zvážiť vylúčenie úplného oslobodzovania od súdnych poplatkov v sporoch, kde účastník požaduje náhradu nemajetkovej ujmy.
Ministerka to odporúča v Analýze efektivity vynakladania výdavkov na znalcov, tlmočníkov, prekladateľov a činnosť niektorých právnických profesií, o ktorej dnes bude rokovať vláda.
Podľa ministerky by sa malo uznesenie o oslobodení od platenia súdnych poplatkov odôvodniť. V súčasnosti sa musí totiž odôvodniť len nepriznanie, čo môže zvádzať k zvažovaniu „menšej prácnosti“ a náchylnosti k oslobodzovaniu od súdnych poplatkov úplne. Ministerka si tiež myslí, že predseda súdu by mal mať právo podať opravný prostriedok proti odpusteniu poplatkov. Podľa Žitňanskej je súčasnú úpravu potrebné prehodnotiť tak, aby s&uacu. e;dy rozhodovali o úplnom oslobodení od súdnych poplatkov len v naozaj výnimočných prípadoch.

...

Autor: SITA

Zdroj: webnoviny


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Lucia Žitňanská
 
load menu