Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Ľubomír Galko

Cyprus rozhádal Dzurindu s Galkom

Ľubomír Galko 24%

button ElectionsMeter.com

Minister obrany chce stiahnuť vojakov z Cypru, podľa neho je misia pridrahá.

Pôsobenie slovenských vojakov v misii na Cypre vidí ministerstvo obrany každý polrok inak. Kým včera minister Ľubomír Galko (SaS) navrhol ich odchod, ešte v októbri jeho mesačník Obrana uviedol, že na Cypre zostávame.

Galko včera oznámil, že chce ukončiť pôsobenie dvesto slovenských vojakov v misii UNFICYP. V súčasnej ekonomickej situácii si podľa neho nemôže Slovensko ich účasť na Cypre dovoliť. Vlani boli náklady 8,6 milióna eur, OSN prispela sumou 3,4 milióna eur, zvyšok platilo ministerstvo obrany.

Ešte v októbri v časopise ministerstva obrany vyšiel článok s titulkom Minister Galko:  Na Cypre zostávame.

„Želám všetkým obyvateľom Cypru, aby sa problém s rozdelením ostrova vyriešil čím skôr. Je to v záujme všetkých Cyperčanov a medzinárodných organizácií vrátane misie UNFICYP,“ povedal vtedy minister.
Galko hovorí, že v októbri ešte len začínal so strategickým hodnotením obrany.

„Minister v tejto súvislosti nikdy nehovoril, že naši vojaci zostanú na Cypre navždy,“ odkázal Galko cez hovorcu. Tvrdí, že misia nerozvíja spôsobilosti armády. Slovensku sa v nej navyše nepodarilo získať veliteľský post.


...

 

Zdroj: sme.sk

streda 16. 3. 2011 9:25| Zuzana Petková, Michal Piško

jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Ľubomír Galko
 
load menu