Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Ľubomír Galko

Po rokoch sa pripravuje obnova civilných letov zo Sliača

Ľubomír Galko 24%

button ElectionsMeter.com

Povolenia na poskytovanie leteckých navigačných služieb pre civilnú letovú prevádzku od rezortu dopravy letisko môže získať iba na základe auditu, ktorý bude v apríli.

Na letisku Sliač by sa mali po takmer dvoch rokoch obnoviť civilné lety, ktoré boli pozastavené od začiatku mája 2009, keď sa začala rekonštrukcia vzletovej a pristávacej dráhy s využitím finančných zdrojov NATO.

V súčasnosti finalizujú kroky na vytvorenie podmienok na pravidelné využívanie vojenského letiska Sliač pre civilnú prevádzku.

Plánované obnovenie civilných letov vyplýva z dohody medzi naším rezortom a ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Prílety, odlety, vzlety a pristátia budú v réžii Ministerstva obrany SR. Samotné h. ndlingové a odbavovacie služby poskytne Letisko Sliač, a.s.“ priblížil minister obrany Ľubomír Galko.

...

Zdroj: webnoviny.sk

 


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Ľubomír Galko
 
load menu