Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Jozef Dvonč

Novým šéfom ZMOS je Jozef Dvonč

Jozef Dvonč 34%

button ElectionsMeter.com

Jozef Dvonč nebude šéfovať len mestu Nitra, ktorého je primátorom, ale najbližšie štyri roky aj Združeniu miest a obcí Slovenska (ZMOS). Delegáti 21. snemu ZMOS, ktorý sa dnes začal v Bratislave, ho za nového predsedu združenia zvolili už v prvom kole. Potvrdil to hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

„Pri vyrovnanosti kandidátov som nepredpokladal, že sa rozhodne už v prvom kole, ale že dvaja najlepší kandidáti postúpia do kola druhého a tam sa rozhodne. Rozhodnutie delegátov považujem za záväzok,“ povedal Dvonč. Na sneme sa zúčastnilo približne 1 400 delegátov, podľa informácií agentúry SITA získal Dvonč 58 percent hlasov. Okrem neho sa o predsednícku stoličku uchádzal aj primátor Tisovca Peter Mináč, starosta mestskej časti Košice – Juh Jaroslav Hlinka a primátor Turzovky Miroslav Rejda. Rada ZMOS ich vybrala na aprílovom rokovaní, pričom vychádzala z návrhov regionálnych združení.

Dvonč vo funkcií nahradí starostu Štrby Michala Sýkoru, ktorý bol predsedom ZMOS 16 rokov. Sýkora sa o predsedníctvo už neuchádzal, pretože podľa novelizovaných sta. ov z roku 2010 sa na čele ZMOS striedajú po štyroch rokoch starostovia obcí a primátori miest.

 

...

 

 

Zdroj: pluska.sk


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Jozef Dvonč
 
load menu