Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Ján Figeľ

FIGEĽ: Parlamentu by nemal určovať program susedný premiér

Ján Figeľ 17%

button ElectionsMeter.com

Predseda KDH Ján Figeľ nepredpokladá, že by poslanci za KDH v parlamente hlasovali za program mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú iniciuje Smer-SD ako reakciu na oznámenie maďarského premiéra Viktora Orbána, že zahraniční Maďari dostanú volebné právo.

Na diskusiu o slovensko-maďarských vzťahoch, či riešenie niektorých tém súvisiacich s menšinami, podľa Figeľa nie je potrebná mimoriadna schôdza. "Ja myslím, že Slovensku a parlamentu by nemal určovať program susedný alebo iný premiér, ale my sami. A reagovať na interview alebo úmysly, aj keď zrejme vážne, mimoriadnou schôdzou, sa mi zdá neprimerané," vyhlásil Figeľ v relácii STV O päť minút dvanásť.

Predseda kresťanských demokratov ale pripúšťa, že chce diskutovať o veciach a najmä prijímaní rozhodnutí, či už zákonných alebo ústavných tak, aby pomáhali Slovensku byť suverénnym štátom a zároveň dobrou domovinou pre všetkých, ktorí tu žijú. "To chceme, k tomu sa hlásim," dodal Figeľ. Podľa neho ústavné orgány SR konajú, spomenul predsedníčku vlády, ministra vnútra, zahraničných vecí aj vládu ako celok.

Figeľ v STV pripomenul, že Smer-SD bol štyri roky vo vláde so SNS a ĽS-HZDS. "Aké vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom vytvoril? Boli zaťažené, problémové a myslím, že podiel na tom mala aj ko. lícia, ktorú spomínam," povedal Figeľ a dodal, že chceme mať seriózne európske vzťahy.

...

 

Zdroj: webnoviny.sk

 


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Ján Figeľ
 
load menu