Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Iveta Radičová

Živnostníci: Po reforme sa nebudeme mať lepšie

Iveta Radičová 27%

button ElectionsMeter.com

Živnostníci neveria, že po reforme odvodov a daní sa ich finančné zaťaženie zníži. Premiérka Iveta Radičová totiž vyhlásila, že približne štyrom pätinám živnostníkov, ktorí platia odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, čo je 160 eur mesačne, klesnú o dvadsať eur.

"Vládnej koalícii sa veriť nedá. Lebo vidím, ako často politici menia názory,“ tvrdí živnostník Branislav Pecár. "Viac by mi vyhovovalo, keby vláda ponechala v platnosti možnosť odrátať si z daňového základu 40-percentné paušálne výdavky a nenahradila ich odpočítaním životného minima 190 eur,“ dodal. Pecár je elektrikár. A keďže stavebníctvo "stojí“ a táto práca ho neuživí, pomáha si podnikaním v gastronómii.
"Dane sa zvyšujú, všetko je čoraz drahšie, tak nech mi nikto nehovorí, že vláda živnostníkom odvody a dane zníži,“ myslí si majiteľka predajne s autosúčiastkami, ktorá si neželá byť menovaná. Aby obchod utiahla, dotovala ho peniazmi z predčasného dôchodku. Keď jej ho zrušili, tovar musí nakupovať opatrnejšie. Objedná ho len vtedy, keď vie, že ho predá.

Kritika rétoriky
"Čo je to za rétoriku hovoriť v takejto situácii o 80 percentách živnostníkov, ktorí vraj po reforme budú na tom lepšie ako teraz. Alebo že si budú môcť odpočítať 190 eur,“ ohradila sa Viola Kromerová zo Slovenského živnostenského zväzu. Lebo mnohí podľa nej zarobia tak málo, že by si nemali z čoho 190 eur odpočítať. "Časť živnostníkov sa drží len vďaka svojim rodinným príslušníkom, ktorí ich dotujú,“ opisuje situáciu Kromerová. Lebo veria, že sa situácia zlepší. Dotovanie živností inými príjmami nie je totiž podľa nej na Slovensku nič výnimočné.

...

Vladimír Turanský. , 6. 4. 2011

Zdroj: hnonline.skjarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Iveta Radičová
 
load menu