Politici a volby, Volte svobodně, Aktivně vyjádřete své demokratické právo, Hlasujte pro změnu, Online referendum
Anna Belousovová

Belousovová: Slovensko by vyšlo ako supervíťaz

Anna Belousovová 58%

button ElectionsMeter.com

Predsedníčka parlamentného ľudskoprávneho výboru Anna Belousovová by bola rada, keby partnerské výbory pre ľudské práva z členských krajín V4, Rumunska, Bulharska a Čiernej Hory hovorili o právach národnostných menšín a vzájomne si porovnávali ich stav. Nazdáva sa, že Slovensko by z toho vyšlo ako "supervíťaz".

"Ak si sadneme nielen v rámci V4 a budeme hovoriť o tom, aké práva majú národnostné menšiny, Slovensko vyjde ako supervíťaz, čo sa týka práv národnostných menšín. Nikde v Európe nie je taký stav v právach národnostných menšín ako u nás. Nikde sa nemajú menšiny tak dobre," povedala pre TASR Belousovová po tohtotýždňovom stretnutí výborov pre ľudské práva parlamentov členských krajín V4, Bulharska, Rumunska a Čiernej Hory.

Podľa Belousovovej slov išlo o nulté zasadnutie, ktoré má začať užšiu spoluprácu partnerských výborov. Šéfka toho slovenského sa domnieva, že by bolo dobré, keby sa rokovania opakovali každý rok. "Lebo je to pôda, kde sa dajú riešiť problémy a vymieňať . i skúsenosti," vysvetlila.

...

 

Zdroj: hnonline.sk


jarmilka -
Označitno spam

ElectionsMeter nenese žádnou odpovědnost za obsah. Obracejte se vždy prosím na autora. Každý text, publikovaný na ElectionsMeter, musí obsahovat jméno autora s odkazem na původní zdroj textu. Uživatelé by měli mít na vědomí zákon o ochraně autorských práv. Přečtěte si prosím pozorně pravidla užití stránek.

Zpět na hlasování: > Slovakia > Politici > Anna Belousovová
 
load menu